Team coaching

Team coaching z Insights Discovery

Masz w zespole wspaniałych ludzi, każdy z nich jest wyjątkowym ekspertem i współpraca z każdym z osobna układa się wzorcowo, ale jako zespół nie potrafią ze sobą współpracować? Wiele rzeczy nie działa tak, jak mogłoby działać, gdyby współpraca była lepsza? Masz już dość ciągłych nieporozumień, napięć i szukania winnego? Trudno Ci zrozumieć w czym tkwi problem? Czujesz presję, bo złożoność zadań wykracza poza możliwości jednostki i tylko praca zespołowa może dostarczyć oczekiwane rezultaty, a ta nie działa?

Wyobraź sobie zespół, w którym każdy jest doceniony, każdy pracuje na rzecz dobra zespołu i realizacji wspólnego celu. Komunikacja jest efektywna, nieporozumienia wyjaśniane są od razu, a konstruktywne spory prowadzą do najlepszych jakościowo i biznesowo rozwiązań. Brzmi jak bajka? Niekoniecznie jeśli zbudujesz świadomość siły różnorodności w swoim zespole wykorzystując metodologię Insights Discovery®.

Oferta

Team coaching w oparciu o metodologię Insights Discovery pozwala budować wzajemne zrozumienie w zespole poprzez 3 proste kroki:

1. poznaj lepiej siebie
  2. poznaj lepiej innych
  3. współpracuj poprzez dopasowanie, czyli traktuj innych tak, jak oni chcieliby być traktowani

Teoria typów osobowości Carla Gustava Junga przetrwała próbę czasu i  stanowi solidny fundament do zgłębiania tajemnic ludzkiej psychiki. Praca Andrew Lothiana, twórcy metody Insights Discovery® w intuicyjny i naturalny sposób pozwala zrozumieć wyjątkowość każdego człowieka, poprzez świadomość potrzeb i sposobu widzenia świata, buduje wzajemne zrozumienie między ludźmi. Trening komunikacji pozwala na lepszą akomodację i wzajemne dostrojenie się członków zespołu.

Sesja TEAM COACHINGOWA obejmuje:

1. diagnozę indywidualną wykonywaną on-line przed sesją team coachingową,
  2. wygenerowanie raportu preferencji indywidualnych (przykładowy raport do pobrania)
  3. spotkanie zespołu i wspólną pracę nad budowaniem zrozumienia i siły zespołu

Poznaj rezultaty i korzyści

• Odkryjesz wyjątkowość każdej osoby, tworzącej zespół.
  • Umożliwisz osobom w zespole wzajemne zrozumienie swojego zachowania.
  • Uświadomisz źródła różnic i odkryjesz potencjalne punkty zapalne w komunikacji.
  • Potrenujesz komunikację, która sprawi, że różnorodność stanie się siłą, a nie barierą.
  • Zbudujesz relacje między osobami w zespole i bezpieczną atmosferę pracy
  • Stworzysz płaszczyznę zrozumienia wspólną dla wszystkich osób w Twoim zespole i wzmocnisz zaufanie
  • Określisz mocne i słabe strony zespołu, co da Ci wskazówki jak go dalej rozwijać.
  • Osoby zakontraktują wzajemne działania, które przyniosą zmianę natychmiast po szkoleniu.

Sprawdzona metoda pracy, której rzetelność i trafność została potwierdzona w badaniach psychometrycznych, trwających ponad 3 dekady. W 2017 roku narzędzie wyróżnione certyfikatami instytucji potwierdzających wiarygodność narzędzi psychometrycznych.

Prace weryfikacyjne dotyczyły nie tylko evaluatora, ale również metod pracy wykorzystywanych podczas warsztatu, co zagwarantowało wybór najlepszych praktyk. Społeczność zgromadzona wokół Insights Discovery®, buduje globalne zasoby know-how, które stanowią niewyczerpane źródło inspiracji. Wiele gadżetów, sprawia, że praca przebiega w atmosferze dobrej zabawy. Uniwersalny charakter koncepcji - metoda została przetłumaczona na 28 języków - umożliwia pracę z teamami międzynarodowymi. Akredytacja Insights Discovery® gwarantuje wysoką jakość pracy i osiąganych rezultatów.

Insights Discovery® to siła prostoty. W zrozumieniu złożonej teorii psychologicznej, pomaga intuicyjna metafora czterech kolorów, wykorzystywanych dla opisu specyficznych wzorców zachowań. Akceptując fakt, że każdy człowiek jest wyjątkiem od reguły, ludzie uczą się identyfikować i rozumieć jednak pewne, powtarzalne wzorce zachowań, które budują współpracę w zespole.

Rekomendacje

Nexteer Automotive
It happens to be really important to know, who do you work with on a daily basis, but in addition to that, it is also worth to know from #teamlead...

Gwarantujemy